Leírás és Paraméterek
Letesztelték, két igen fontos szempont alapján:
Az eddigi egyetlen fogköztisztító kefe, amit használói nem azértcseréltek le újra, mert a szálak elhajoltak vagy kihullottak, hanem azért, mert már higiéniai szempontból érezték szükségét az új fogköztisztítónak.
Napi használat mellett több hét elteltével sem fáradnak el a szálak, a drót nem törik ki a nyélből és nem deformálódik könnyen használat közben.
Az Interprox Plus tervezői a nyél megálmodásánál döntött, 90°-ban hajlított fejet álmodtak a fogközkefének, amivel megspórolhatjuk a fej gyakori hajtogatását, pozícionálását a hátsó vagy nehezen elérhető fogközöknél.
A drót élettartama miatt ez mindenképp jó megoldás, sok interdentális kefe a ki-be hajtogatás következtében mondja fel idő előtt a szolgálatot.
A fogközkefék sörtéi pedig két színű, fehér és fekete árnyalattal lettek megalkotva. Hogy miért? Az ok igazán egyszerű, mégis lenyűgöző. *ISO 16409: A fogköztisztító kefék nemzetközi standardja
Interdentális kefék - indikációk
Interdentális rések Diasztéma Fix protézis Implantátumok Fogszabályozó készülékek Furkációs területek Páciens tájékoztató:
Hogyan lehet elérni a 100%-os szájhigiéniát?
A válasz pedig: a fekete részen a plakk és az ételmaradékok, a fehér részen pedig az esetleges vérzés látszik meg jobban, így azt is láthatjuk, ha jó munkát végeztünk, és azt is, ha fogínygyulladástól szenvedünk.
A megfelelő interdentális higiénia megelőzi és sikeresen felveszi a harcot a caries és parodontális betegségekkel szemben.
A fogak közötti na-gyobb távolságok kiemelt figyelmet igényelnek a biofilm kialakulás elkerülése érdekében.
Ételmaradék halmozódhat fel a fix hidak körül. Ezért is fontos ezeken a nehezen elérhető helyeken a megfelelő szájhigiénia.
Az implantátum körüli területek tisztántartása segít a biofilm kialakulásának megelőzésében és az optimális szájhigiénia elérésében.
Azon pácienseknek, akik fogszabályozót viselnek, különösen nagy figyelmet kell szenteljenek a nehezen elérhető részeknek: brackettek körüli régiók, fém szalagok, drótok, fogíny széle.
Amikor a fogíny visszahúzódik, a fedetlenül maradt furkációs területek ki vannak téve a biofilm-, fogkőképződés és bakteriális törmelék veszélyének.